Pobuda je naletela na plodna tla tako v knjižnici kot na STIK-u, nato pa je bila tik pred iztekom leta predstavljena tudi županu, ki pobudo podpira.
V skupen pristop k informiranju in osveščanju krajanov tako na področju zdrave hrane, lokalne oskrbe, zdravega življenja, skrbi za okolje in drugih področij je dogovorjeno neformalno partnerstvo ustanov, ki bi lahko v okviru svojega rednega izvajanja aktivnosti z dogovorjenim in ciljno usmerjenim izvajanjem aktivnosti pripomogli k boljši informiranosti, osveščenosti in sodelovanju podeželja in mesta. Dogovorjeno je, da se bo mesečno izvedlo eno izobraževanje v knjižnici na temo zdravega življenja. Temeljni dejavnik zdravega življenjskega sloga je poleg redne telesne dejavnosti in obvladovanja stresa uživanje zdrave hrane.
Zdrava hrana je pridelana s čim manj ali brez kemije ter čim krajšo potjo od njive do mize. Zato se želi spodbuditi lokalno oskrbo, kar bo imelo ugodne posledice za potrošnike – občane, hkrati pa bo prispevala k večji ekonomski učinkovitosti naših kmetov in varovanju okolja zaradi krajše dobavne verige in manjše potrošnje embalaže.
Dogovorjeno je, da bodo v knjižnici ob vsakem izobraževanju pripravili razstavo knjižničnega gradiva na temo izobraževanja, poleg tega se bo vsako mesečno izobraževanje popestrilo še z dogodki, ki se bodo odvijali zunaj knjižnice. To bodo predstavitve kmetij in njihovih pridelkov in izdelkov, različne delavnice, tečaji, dnevi odprtih vrat naših kmetij in podobno.
Uvodno predavanje »Lokalna oskrba je dobra izbira« je bilo 16. januarja. Bilo je dobro obiskano tako s strani potrošnikov kot ponudnikov, ki so na koncu prisotne presenetili z manjšo pogostitvijo. Potrošniki so bili povabljeni 25. januarja v nove prostore TIC-a, kjer so lahko pridelke in izdelke naših kmetij tudi kupili, hkrati pa dobili nekaj informacij, na katerih kmetijah se lahko oskrbijo s svežim mesom, kupijo sadike zelenjave, začimbe in zelišča, svežo zelenjavo, mlečne izdelke in še kaj, kar ni bilo možno kupiti na ta dan.